Büyük Düşünmek

Bu makalemde büyük düşünmenin öneminden ve büyük düşündüğünüz takdirde size sağlayacağı getirilerden bahsettim. Umuyorum ki bu makale size yarar sağlayacak, gelişiminizi destekleyecektir.

Büyük Düşünmek

   Hedeflerinizi bir üst kademeye çıkararak beklentilerinizi ve sonuçlarınızı arttırabilirsiniz. Örneğin 1 günde 100 kelime yazı yazmak için kendinizi koşullarsanız 100 kelime yazdıktan sonra yorulacak ve hatta tıkanacaksınız. Ama bu işi hat safhaya, 500 kelimeye çıkardığınız takdirde, beyniniz kendini bu duruma göre programlayacaktır. 500 kelime yazı yazabilmek için size gereken enerjiyi ve gücü sağlamaya çalışacaktır. Böylelikle bir işe başlamadan önce büyük düşünmeniz, sizin işinize odaklanmanızı ve ultra düzeyde çalışmanızı sağlayacaktır.

.   Gerçekleşmesi imkansız hayaller kurarak bu hayallerin peşinden gitmekten bahsetmiyorum.   Bu durumu fazla abartmaktan kaçının. Gerçekçi olamayacak kadar büyük düşünmeyin. Yalnızca sınırlarınızı zorlamanızı sağlayacak, iş anında sizi motive edebilecek kadar büyük düşünmeniz yeterlidir.