Birbirinden İlginç Konularıyla Sizi Mest Edecek 10 Belgesel

Bu yazımda sizler için birbirinden ilginç konularıyla ve güzel anlatımlarıyla etkisinden çıkamayacağınız belgeselleri derledim. İzlerken hiç sıkılmayacaksınız. Şimdiden iyi seyirler!

1. The Tinder Swindler (2022)

The Tinder Swindler (2022)

Tinder adlı flörtleşme uygulamasından kadınları kandırarak onların paralarını çalan bir adam şimdi bu kurbanların gerçeği ortaya çıkarmasından kurtulamayacak.

2. Amanda Knox (2016)

Amanda Knox (2016)

Amerikalı Amanda Knox öğrenci değişim programı ile İtalya'ya gider ve bir gün ev arkadaşı Meredith ölü bulunur ve Amanda kendisini birden suçlu konumunda bulur.

3. The Imposter (2012)

The Imposter (2012)

1994 yılında Teksas, Amerika'da 13 yaşındaki çocukları kaybolan aile üç yıl sonra çocuklarını İspanya'da bulurlar ancak bazı şeyler hiç de göründüğü gibi değildir.

4. Our Father (2022)

Our Father (2022)

Donör spermle dünyaya gelmiş bir kadın evde yaptığı DNA testinin sonucunda üçten fazla kardeşinin olduğunu görür ve popüler bir doğum uzmanının tüm kirli sırlarını çıkaracak kişi de odur.

5. Don't F**k With Cats: Hunting An Internet Killer (2019)

Don't F**k With Cats: Hunting An Internet Killer (2019)

Internetteki bir Facebook grubu, kedilere zarar veren bir gencin videosu ortaya çıktığında onun peşine düşerler.

6. The Trials of Gabriel Fernandez (2020)

The Trials of Gabriel Fernandez (2020)

Bu belgeseli izlerken gözyaşlarınızı tutamayacaksınız çünkü Kaliforniya'da yaşayan bir anne ve üvey babanın çocuklarına nasıl davrandıklarını ve adalet sisteminin ne kadar kötü olduğunu göreceksiniz.

7. House of Secrets: The Burari Deaths (2021)

House of Secrets: The Burari Deaths (2021)

İntihar mı cinayet mi yoksa başka bir şey mi? Bu belgeselde Delhi'de yaşayan 11 kişilik bir ailenin toplu ölümünün sır perdesi aralanmaya çalışılıyor.

8. Tickled (2016)

Tickled (2016)

Bu ilginç belgesel filmde, muhabir David Farrier internette gezinirken bir gıdıklama yarışmasına denk gelir ve bu hikayeyi yakından araştırmak ister. Ancak sonrasında neler yaşayacağını tahmin bile edemeyecektir.

9. Abducted in Plain Sight (2017)

Abducted in Plain Sight (2017)

Broberg ailesi naif, düzenli bir şekilde kiliseye giden iyi bir ailedir ancak onların 12 yaşındaki kızının peşinde olan sosyopat komşularının ne planlandıklarından maalesef haberleri yoktur.

10. Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes (2019)

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes (2019)

Bu dört bölümlük belgesel dizide bir zamanların ünlü seri katili Ted Bundy'le yapılmış röportajların bulunduğu kasetleri hayretle dinleyeceksiniz.