BEŞİKTAŞ

Beşiktaş bir futbol takımı olarak; herşeyden önce, Türkiye' mizi ülkemizin milli takımı olarak dünyada temsil etmesi ile gurur kaynağıdır. Bu temsil sebebiyledir ki. takım bayrağında ay yıldızlı kırmızı Türk Bayrağımızın amblemini taşıma şerefine nail olmuştur. Bir başka gurur kaynağı ise doksanlı yılların ilk üç yıllarında üst üste ülkemizde şampiyon olarak büyük bir başarı elde etmesidir.

 0
BEŞİKTAŞ

1903 yılında İstanbul' da jimnastik klubü olarak kuruldu. Siyah ve beyaz renk değerleriyle girdi spor hayatına önce; Osmanlı İmparatorluğu' nun daha sonra da Türkiye Cumhuriyeri' nin...

Beşiktaş bir futbol takımı olarak; herşeyden önce, Türkiye' mizi ülkemizin milli takımı olarak dünyada temsil etmesi ile gurur kaynağıdır. Bu temsil sebebiyledir ki. takım bayrağında ay yıldızlı kırmızı Türk Bayrağımızın amblemini taşıma şerefine nail olmuştur.

Bir başka gurur kaynağı ise doksanlı yılların ilk üç yıllarında üst üste ülkemizde şampiyon olarak büyük bir başarı elde etmesidir.

Beşiktaş spor klubü, hayvan imgesi olarak, kartal ile sembolize edilmektedir. " Karakartal" diye de anılır.

Türk kökenli, bilinen futbolcu değerleri: " Şifo Mehmet", "Büyük Metin- Ali- Feyyaz" üçlüsü,  Rıza Çalımbay...

Ülkemizdeki üç büyük takım sıralamasında kabul edilir olan Beşiktaş futbol takımı; aralarında ezeli rekabet olan Galatasaray ve Fenerbahçe takımı taraftarları tarafında kardeş takım olarak dillendirilir...

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

MelihYALÇINÖZ Eğitim Fakültesi Lisans Mezunu İnsan Hakları Yüksek Lisans Mezunu Askeri Madalya Sahibi