BAYRAMDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bayram zamanı artık geldi ve çattı. Arefe gününden itibaren bayram zamanı neleri nasıl yapmalı ve hangi konularda çok dikkatli olmalıyız. Kısacası bayrama dair her şey haberin devamında iyi okumalar dilerim.

 0
BAYRAMDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Öncelikle siz değerli okurların bayramını en içten dileklerimle kutlar ve sevdiklerinizle birlikte mutlu bir bayram geçirmenizi dilerim. Tabi ki bu süreçte bayramınız daha iyi olsun diye gerekli tavsiyeleri de elimden geldiğince aktarmaya çalışacağım. Hadi geçelim.

Trafiğe Dikkat! Önce Sağlık

Bayram tatilleri herkesin bekleneni ve memlekete dönme hevesidir. Her ne kadar bu güzel bir şey olsa da trafik normal akışından çok daha yoğun ve çevre nedenli etkilere de çok daha açık oluyor. Bu sebeple hem gidişlerde hem dönüşlerde ekstra dikkatli olmak son derece önemlidir.

Vazgeçilmezimiz Etler

Etler konusunda çok titiz olmakla beraber önerim ilk günlerde bu işi tamamiyle halletmek ve belki de bayramın en yorucu kısmının yükünü bir an önce atmak olacaktır. Biriken işler kısıtlı zamanın da etkisi ile daha fazla sıkınıtılar doğurabilir. 

Akraba Ziyareti

Özellikle Z kuşağının en sevdiği etkinlik olan (!) bu kısım, çok büyük bir özveriyi gerektiriyor. Ziyaretler eğer ki ziyaret değilse telefon ile aramak da bir an önce yapılarak hem ebeveynlerimizin isteğini hem de belki uzun süredir görüşmediğimiz büyüklerimiz ile sohbet ederek onların muhabbetini gerçekleştirip yapılması gerekenlere bir tik daha atabiliriz.

Sizce bayramlar nasıl geçmeli ve eski bayramlar ile ilgili kıyaslamalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow