ATATÜRK VE CUMHURİYET BAYRAMI

Atatürk, soyadı hakkı olmuş gerçekten. Bir kaç dakika daha nefes alsa, o nefeside bir fayda sağlamaya adayacakmış. Komutan, Lider, Öğretmen, Cumhurbaşkanı... 29 ekim Cumhuriyet Bayramı demek, sadece dört cümleden ibaret, her saniyemizde kutlasakta bu bayramı hakkı verilemeyecek.

ATATÜRK VE CUMHURİYET BAYRAMI

Hiçbir yapılan O' nun yaptığı şeyler kadar ehemmiyetli olmayacak. Her ne yaparsak yapalım bizim başarımız, O' nun başarısına erişemeyecek.

29 ekim Cumhuriyet Bayramı demek, sadece dört cümleden ibaret, her saniyemizde kutlasakta bu bayramı hakkı verilemeyecek.

Bir ulusun boğazına çizmeleriyle basıp nefes alma öl dercesine geldikleri bir dönemde, buhrandan almış çekmiş koca bir milleti. Silinmeye ramak kalmış tarih sahnesinden Türk' ün izleri. Kurtarmış dertlerden, düşmanı atmış tertemiz bir vatan vermiş. Bir de yaşam kaliteni yükselt diye medeniyet aşısı yapmış. Rotanı çizmiş. İstikbal göklerdedir demiş. 

Atatürk, soyadı hakkı olmuş gerçekten. Bir kaç dakika daha nefes alsa, o nefeside bir fayda sağlamaya adayacakmış. Komutan, Lider, Öğretmen, Cumhurbaşkanı...

Atatürk, Cumhuriyeti kurdu ve 29 ekim i bize bayram olarak verdi. Bunu kurarken ve bu bayramı verirken; gençliği, hayatı, yeri geldi üniforması herşeyi feda edildi kendi tarafından. İstersen anlarsın, şu anki rahatlığının, aldığın rahat nefesin kaynağını düşün yeter...