ASLANLAR GİBİ

UEFA Avrupa Liginde temsilcimiz Galatasaray ilk maçında evinde zorlu İtalyan ekibi Lazio karşısında 1-0'lık galibiyet alarak Avrupa Arenasına üç puanla başladı. Ve ülke puanı adına kritik bir adım atmış oldu.

ASLANLAR GİBİ

Maç Öncesi

Maç öncesinde son iki karşılaşmasında üstünlüğünü koruyamayan bir Galatasaray ve sakatlıklara da bağlı olarak mevcut bulunan bir dar rotasyon vardı. Tüm bunları düşününce ve üstüne rakip Lazio olunca beraberliğin de bizi çok üzmeyeceği bir hava hakimdi.

Maç Anı

Maça dinamik ve genç oyuncular ile başlayan Galatasaray tempo konusunda özellikle Berkan'ın liderliğinde geri adım atmadı fakat ilk on beş dakikada merkezden oyun kurma konusunda çok da başarılı olduğumuz söylenemez. Fakat ardından kanat oyuncuları ve forvetimizin de toplu oyuna yetenekleri ile katılmasının ardından oyun yavaş yavaş bize dönmeye başladı. İkinci yarıda da etkili pozisyonları bulan ekibimiz üç puanı hak eden bir oyunu ortaya koymuştu. Tam da bu anlarda şans ile bulunan çok değerli gol ve ardından yorulsa bile skoru korumayı başaran oyuncularımız sayesinde ekibimiz üç puana ulaşmasını bildi.

Maç Sonu

Çok ciddi bir sakatlık ve gereksiz kart cezalarının bulunmadığı maçta evimizde çok önemli bir galibiyet aldık ve grubun geri kalan maçları arasında önemli bir krediyi elimizde bulundurmayı başardık.