Aşk Ayrılıktır

Aşk kalbinde çırpınan bir güvercin olsa da bulutlara değdi mi başı, sevgilinin yüreğine bir daha kolay kolay sığınmaz. Aşk son senaryoları önceden okumuştur zaten. Kifayetsiz zaman onu eline avucuna alamaz. Tabii ruhumu verişimin iade alınmaz tozu.Yar dudaklarında rüzgar gülünün bin hatırası saklı tutar.

Aşk Ayrılıktır

     Tabii ruhumu verişimin iade alınmaz tozu.Yar dudaklarında rüzgar gülünün bin hatırası saklı kalır. Hani kum saatini boşa veren elde göğsüne yaslandı sevdam. Ah hiç biler miyim biter miyim bıçağımı kalbime usulca dayama yarim. Duygularımdan git artık bitti ; merdivenlerden düştü yaşlarım. Kırıldı suya; senin çayından içilmiyor nerde sabahlarım. İlk neşem ilk suya karışım afet, küçük dünyama dalışlarım. 

      Aynı yağmurun altında kuruyan güllerle yeniden ıslanmaktır aşk. Yarin dönmeyeceği mevsimlerden çiçek dermektir aşkın rolü, kader tarafından bir marur bestedir. Her zaman güçlü olduğunu damarlarında hissettirse de kolay olmaz sevgilinin bir candan gülüşü. Bazen onu içinde dolu dolu hissedersin rüyalar uyandırır öpünce kalbinden. Birden camları kırar hayallerin, batarken gonca gülden. Aşk yarin bedeninde kalbine yapılan en muazzam yolculuktur. 

     Aşk yollarında ezber yapmaktır kendini. Sevgilinin yerinde olmak gibi onun gibi misali kaygılar aşk demli. Sırrını yare açmak istersin onun gözlerinin kaçışları bir talimdir. Sonra birbir önce kendim sonra canım bozduk senle yeminlerimizi. Ayakta kalırım saygım var başka. Her yaşında güzelsin ben gelecek yaza dersin avutursun kendini.