Anneler Gününe Özel Fikirler

Fedakar annelerimize her fırsatta onları ne kadar sevdiğimizi söylesekte, bir gün değil her gün benim için özelsin, mükemmelsin desekte bu sevgimizi hediyelerle süsleyeceğimiz bir gün olan anneler günü için yapılabilecekler listesi ile karşınızdayım.

Anneler Gününe Özel Fikirler

 Bildiğiniz üzere bu yıl 9 Mayıs 2021 Pazar günü Anneler Günü. Çok sevdiğimiz, canımız, annelerimiz için özel bir şeyler yapmak , onları mutlu etmek istiyoruz. Onları en iyi nasıl mutlu edebiliriz arayışlarına girdik. Bu sene pandemiye ve tam kapanmaya denk gelen Anneler Günü için neler yapabiliriz? Gelin hep birlikte bakalım.


 Öncelikle bu günde annelerimizi mutlu etmenin ilk yolu onları iş yükünden kurtarmak ve yardım etmek. Annelerimiz bizler için çok yoruluyor, çok çalışıyor. Onları mutlu edebilecek en iyi şey sorumluluklarımızı onların üstünden almak. İlk olarak kendi işlerimizle başlayabiliriz. Örneğin odamız dağınıksa toplayabilir, tozlanmışsa silebiliriz. Etrafta dağılmış kitaplarımızı düzenleyebiliriz. Ödevimiz varsa yapmalıyız, derslerimize çalışmalıyız.

 Sonrasında onları mutlu edecek en sevdiği tatlıyı yapmakla yola devam edebiliriz. Mükemmel olmasına gerek yok. İçine sevginizi katsanız yeterli. Akşam bir çay eşliğinde anne sevgisiyle yaptığınız tatlıyı yerken sevgi sözcüklerini söylemeyi ihmal etmeyiniz. Eğer kendinize mutfakta güveniyorsanız belki de bu akşamlık yemeği siz yaparsınız :)

 Sıra geldi hediyeye, unutmayın yukarıdakileri yapmak tüm hediyelerden daha güzel bir hediyedir. Biliyoruz ki bulunduğumuz şartlar altında hediye almak kolay değil. Ama eğer içinizden hediye almak geliyorsa işe annenizi tanımakla başlayabilirsiniz. Neleri seveceğini düşünün.
En sevdiği parfüm bitmiş olabilir, hep aklında olan almak istediği bir ev eşyası olabilir, ya da evlerimizde daha çok vakit geçirdiğimiz bu günlerde bir hobi edinmesi için teşvik edici hediye alabilirsiniz. Bu tamamen size, bütçenize ve annenizi tanımanıza göre değişir. Aynı zamanda dilerseniz annenize el emeği bir hediye de hazırlayabilirsiniz. Birlikte çekindiğiniz bir fotoğrafa çerçeve alabilir ve onu süsleyebilirsiniz. Eğer isterseniz çerçeveyi kendiniz bile yapabilirsiniz. Yanına iliştireceğiniz güzel bir not , kağıttan yaptığınız bir gül ve kocaman bir öpücük...  Anneler her şeyi görür, emin olun sizin ona olan sevginizi de görecektir. Onun için verdiğiniz emek tüm her şeyden daha kıymetli bir hediye olacaktır.

 Annelerimiz bizim için çok değerli. Onları üzmemek için elimizden geleni yapmalıyız. Sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Ders çalışmamız gerektiğinde ders çalışmalı, odamız dağıldığında toplamalıyız. Bu her zaman yapmamız gereken bir hayat tecrübesi olmalıdır. Bizi her ne olursa olsun seven ailemizin kıymetini bilmeli, kalplerini kırmamalıyız. Söylediklerine kulak vermeliyiz. 
 
 Hayatta olmasa da her zaman yanımızda olan, bizim her anımıza şahit olan melek annelerimiz için de bu gün dualar okuyup onlara sevgimizi, minnetimizi iletebiliriz. 

   Sağlıcakla kalın, sevgiyle kalın, hoşça kalın...