1 Ayda 10 Kilo Verdiren Çay!

Artık hepimiz sıkça ''1 ayda 541541325135 kilo verdiren çaylar, shakeler, detokslar....'' tabirini duyar olduk. Kulağa da o kadar güzel geliyor ki insan inanmak istiyor. Ama ne yazık ki bu tür söylemlerin çoğu bir kandırmacadan ibaret..

 0
1 Ayda 10 Kilo Verdiren Çay!

KİLO VERDİREN, YAĞ YAKAN ÇAY VE BENZERİ ŞEYLER YOKTUR

Vücudumuzda detoksu karaciğer ve böbreklerimiz en güzel şekilde gerçekleştirir. Detoks tozu, detoks suyu vs. diye bir şey maalesef ki yoktur. Bu tür şeyler ancak boşa para ve zaman kaybıdır.. En güzel detoks ise vücudun ihtiyacı olan suyu uygun miktarlarda tüketmektir. (önerilen miktar kilogram başına 30-50 ml'dir)

Kilo kaybının temelinde enerji açığı oluşturmak yatar. Kısacası günlük olarak harcadığımız enerji vücudumuza aldığımız enerjiden fazla olursa kilo kaybı gerçekleşir.

Hızlı kilo kaybetmek için hiçbir şey yememek veya aşırı kısıtlayıcı diyetler yapmak uzun soluklu bir çözüm olmayacaktır. Unutmayalım ki kilo kaybı ne kadar hızlı olursa aynı kilonun geri kazanımı da o kadar hızlı olur.

Sürdürülebilir bir kilo kaybı içinen fazla haftada 0,5-1 kg, ayda 2-4 kg verilmesi önerilir. Kalıcı bir kilo kaybı hedefliyorsak bunun için sabretmek, dengeli ve sağlıklı beslenmek çok önemlidir.

Vurgulamak istediğim şey kilo almamızın sebebi detoks yapmamamız değilken neden kilo vermek istediğimizde başvurduğumuz ilk yol detokslar oluyor? Üstelik bunun hiçbir yararı yokken..

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow