Uzamak için Egzersizler

Gençlik döneminde daha çok uzamak için yapılacak egzersizler

Uzamak için Egzersizler

Her ebeveyn, özellikle anneler, çocuklarının ilk ağlamasından büyüdüğü ana kadar her adımını not eder. Çocuğunuz okula gitmeye başladığında, çocuklarla çalışacak. Hatta kendisinden daha uzun olan sınıf arkadaşlarıyla yüzleşecek. Bu onu kıskandırır ve içlerinde boyda büyüme dürtüsü arttırır.

Farklı tür ve farklı aile geçmişine sahip çocuklar, boy ve fiziksel özellik bakımından farklı olacaktır. Boyu iyi olan birey toplumda daha iyi tanınır.

Ergenlik dönemindeyken boyda artış elde etmenin çeşitli yolları vardır. Egzersiz, fiziksel yapınız açısından daha uzun ve çekici olmanın en iyi yollarından biridir.

Ancak bu durumda tüm egzersizler uygun değildir. Boyunuzu artıran bazı kanıtlanmış egzersizler var. Boyunuzu artıracak egzersizlerden bazılarına bir göz atalım.

 

Ring Bar

İki duvarın arasına  yatay bir çubuk yerleştirerek  evinizin içinde  bu egzersizi yapabilirsiniz.İki elinizi halka çubuğun üzerine koyun ve ayaklarınızı katlayarak bir maymun gibi asın. Yükseklik ilerlemesini başlatmak için bunu günde 5 kez 30 saniye boyunca yapın.

Duruş İyileştirme

Bazen kötü duruş nedeniyle bile kitlenin önünde kısa boylu bir kişi olarak temsil edilebilirsiniz. Kötü duruş, oturma veya ayakta durma durumunda çok fazla omurga gevşemesini içerir. Arkadaşlarınız ve akrabalarınızla konuşurken çok fazla eğiliyorsanız, bu kötü bir duruş olabilir. Otururken veya ayakta dururken dik kalmaya çalışın.

Esneme Egzersizi

Germe egzersizleri ideal olarak yükseklik kazanma sürecinde oldukça etkilidir. Boyu dikey olarak artırmak için kalıcı esnemeyi başlatacak bazı etkili egzersizler vardır.

Ancak, bu germe egzersizi için bolca hevesli olmanız gerekir. Enerji bu durumda önemli bir faktördür. Egzersizi zorluk çekmeden kolayca başlatmak için besleyici yiyecekler alın.

Cat Stretch

Kedi germe yapmak için öncelikle ellerinizi ve dizlerinizi kollarınızı kilitleyecek şekilde tutmanız gerekir. Omurganızı aşağı doğru esnetirken, nefes alma aktivitesine devam etmelisiniz. Şimdi başınızı yukarı kaldırmalı ve omurgayı yukarı kaldırarak nefes vermelisiniz. Bu işlemi tekrarlarken 3-8 saniye aynı pozisyonda olmalısınız.

Köprü Egzersizi

Sırtınızın yere 45 derece açılı bir şekilde yerleştirilmesi ile dizleriniz bükülerek yatmanız gereken başka bir germe dizisine verilen isimdir.

Şimdi vücudunuzu yukarı kaldırın ve ayak bileğinizi yere yatay  olan ellerinizle kavrayın. 3-10 saniye aynı pozisyonda olmanız gerekir.

Esneme Hareketleri

Burada ellerinizi yaslayarak  ve başınızın arkaya doğru çekerek   dik durmanız gerekir. Şimdi başınız geriye doğru eğilerek ve belinizin üzerinde bir kemer oluşturarak yavaşça geriye doğru eğilin. Bunu 5-15 saniye yapın ve farkı görün.

Yay Egzersizi 

Bunu yapmak için, beliniz aşağıda olacak şekilde öne doğru büküldükten sonra  dik durmanız gerekir. Vücudunuzu 10 saniye eğik pozisyonda tutun ve ardından aynı pozisyona geri dönün.

Touch Toes

Elleriniz tavana bakacak şekilde dik durun ve ardından elleriniz ayaklarınıza değecek şekilde eğilin. Dizlerinizi hiç bükmeden düz tutmanız gerekir. Bu pozisyonda 2 saniye kalın ve sonra tekrar ayağa kalkın.

Downhill

Burada da her şeyden önce düz durmayı yönetmeniz gerekir. Şimdi kollarınızı yere  dik olarak yerleştirdikten sonra geriye doğru itin.

Şimdi belinizi olabildiğince bükün. Sonra, tavana dokunuyormuş gibi ellerinizi yukarı doğru sallamak için yavaş bir ilerleme yapın. Bu pozisyonda 4-6 saniye kalın.

Duvarda Gerdirme

Vücudunuz duvara dik veya yere dik olacak şekilde duvara yaslanın. Şimdi ayak parmaklarınız üzerinde durun ve ellerinizi duvara yaslanıp duvara dokunarak kaldırın. Yükseklik kazanmak için vücudunuzu mümkün olduğunca gerin.

Hamle Duruşu

Bu yine bacaklarınızı esnetecek ve uzamasını sağlayacak bir germe egzersizidir. Kas esnekleşecek ve sizi çekici kılacak bir araç haline gelecektir. Burada bir diziniz yukarı, diğeri aşağıda oturmanız gerekiyor.

İki elinizi de ayakta duran dizinizin üzerinde tutmanız gerekir. Diğeri gerilerek yere değdirilmelidir. Bir süre bu duruşta kalın ve bacakları değiştirin.

Arka Kemer Germe

Bu resimde gördüğünüz duruş da rahatlıkla benimseyebileceğiniz bir kemer şeklidir. Burada karnınızın üzerine uzanmalı ve sonra bacaklarınızı ve ellerinizi aynı anda kaldırmaya çalışmalısınız.