Twitch'den Nasıl Para Kazanılır ?

Yayın Yaparak Para Kazanabilirsiniz. Sadece Oyun oynayarak evden oturduğunuz yerden para kazanın ! Pandemide Evden Para Kazanmanın En Kolay Yolu, Twitchde Nasıl Yayın Açılır ? İnternetten Nasıl Para Kazanılır

Son zamanların en popüler platformlarından olan Twitch.tv Youtube 'dan sonra en çok para kazandıran web siteleri arasında yer alıyor. Peki bu sitede hangi yollarla  ne şekilde para kazanırız. Bu yazımızda buna değineceğiz.

Öncelikle twitch'e yeni başlıyacaksanız kendinize özgü bir isim bularak bu işe adım atmalısınız. kendinize özgü bir isim bulmakta zorluk çekiyorsanız . spinxo.com ' u ziyaret edebilirsiniz. 

Twitch'de para kazanmanın 3 farklı methodu bulunmaktadır.  Birincisi yayınınızı izleyen ziyaretçilerden bağış ( donate ) almak, ikincisi İştirak yöntemi ile reklam göstererek kazanç, Üçüncüsü ise partner programına kayıt olup belli başlı markaların içeriklerini yayınlarınızda sponsorlu şekilde paylaşmak.

Siz ilk etapda hemen para kazanmak istiyorsanız donate yöntemine başvurmanız gerekmektedir. 

Yayın Yapmaya Nasıl Başlayacağım ?

Yayın yapmaya başlamadan önce bazı konularda bilgi sahibi olmalısınız. Örneğin ilk işiniz bilgisayarınıza OBS/Streamlabs yüklemek  olsun. Bu program sayesinde ekranınızdaki tüm görseli yayına aktarabileceksiniz.

Twitch üyeliğinize giriş yaptıktan sonra ayarlar bölümünden yayın anahtarınızı alarak OBS'e tanıtmanız gerekmektedir. Gözünüz korkmasın çok basit bir işlemdir.

Daha sonra twitch kanalınızın alt kısmındaki banner butonları ayarlayacaksınız. bunlardan bazıları; Hakkımda, Facebook, Twitter, Yayın Takvimi, Bağış Yap, Steam, gibi elemanlardır. Bunları photoshop tarzı programlarda hazırlayabileceğiniz gibi, googlede hazır olarakda bulup şimdilik koyabilirsiniz.

Bağışı Nasıl ve Nereden Alacağım ?

Donate alabilmeniz için öncelikle hesabınız ile yayıncı başvurusu yapmanız gerekmektedir.  Eskiden 2-3 günde verilen bu yayıncılık ünvanı şimdilerde anında verilmektedir. Oyunfor veya Bynogame gibi web sitelere girip anında yayıncı ol butonuyla bu işlemi gerçekleştireceksiniz. ve aldığınız linki kanalınızın altında bulunan bağış yap butonuna linkleyeceksiniz.

Gelen Bağışları Nasıl Toplarım ?

Gelen bağışlar sizin bynogame bakiyenize otomatik eklenir. ve ne zaman isterseniz Papara, Banka Havale veya Kripto gibi methodlarla paranızı o saniye içerisinde hesabınıza aktarabilirsiniz.

Ya Beni İzleyen Kimse Yok Bana Kim Bağış Atacak ki ? Başka Kazanma Yolu Yok mu ?

Elbette var ! Twitch İştirak Programı ile izleyicilerinizin sayısı ufakta olsa onlara reklam göstererek aynı youtube'da olduğu gibi para kazanmanız mümkündür. İştirak detaylı bir durumdur. ve bu gönderdiğim videoda Nasıl İştirak olabilirsiniz konusuyla alakalı her deatay verilmiştir. İşinizi büyüttüğünüz takdirde yine bu videoda olduğu gibi partnerlik programına çıkarak paranıza para katabilirsiniz.