Oynayabileceğiniz en güzel 5 LO-Fİ oyun!

Evde kaldığımız bu günlerde 4 duvar arasında sıkılıyoruz ve artık farklı yerlerde özgür olma ihtiyacı hissediyoruz. İşte ben de size özgür hissedebileceğiniz, kendi alanınızı oluşturabileceğiniz ve sakin bir modda takılığ eğlenebileceğiniz 5 oyun önerisi ile geldim! hadi başlayalım.

Oynayabileceğiniz en güzel 5 LO-Fİ oyun!
5 lo-fi oyun önerisi

Herkese merhaba! bugün sizlere yine bir öneri serisi ile geldim ve bu sefer yeni gelen yasaklarla buna ihtiyacımız olduğunu fark ettim. sıkılıyoruz, darlanıyoruz ve yeni bir soluk, yeni bir eğlence arayışına geçiyoruz. ancak evden bunların hepsini karşılayacak bir eylem bulmak çok zor, bizlerde diğer insanların yapacağı şeyi yapıyoruz, bilgisayar başına geçiyoruz ve kendimizi siber ağın akışına bırakıyoruz. işte tam da bunun için buradayım. size farklı bir soluk getirecek, eğlendirecek hem de kafanızı dağıtmanıza yardımcı olacak 5 güzel oyun ile geldim! Hadi çok uzatmadan başlayalım, ne derisiz?

1-) ASTRONEER

astroneer

Astroneer, gerek soundtackleri gerek ise grafikleri ile beni resmen büyülemiş bir oyun. oyunun teması bugün de önereceğim çoğu oyun gibi, hayatta kalma temalı. bu oyunda sizler minik bir astronotsunuz ve bir gezegende hayatta kalmaya çalışıyorsunuz, topladığınız malzemeler ile bir uzay aracı inşa edip farklı gezegenlere gidebiliyor, o gezegenlerde farklı üstler kurabiliyorsunuz. oyunun dinamikleri çok tatlı, renklerin uyumu ve özellikle gece oluşan aura benim çok hoşuma gitmişti, minik uzay araçları yapıp etrafta gezmek ayrı eğlenceli. bu oyunda asıl önemli olan şey oksijen. kurduğunuz üstlerden uzattığınız kablolar sayesinde oksijeninizi olabildiğince ileri taşımaya çalışıp o gezegen üstünde gezebiliyorsunuz, zaten oyunun içindeki rehberler size oyun hakkında baya bilgi veriyor. eminim ilk günlerde zorlanacaksınız lakin alışınca da bırakamayacağınız türden bir oyun. steam platformunda bulunuyor, fiyatı 50tl bir küsur olması gerekiyordu ancak son günlerde steam indirim günlerine hazırlanıyor ve bende bu indirim günlerinden önce size böyle güzel oyunlar önermek istedim. sakın kaçırmayın, hemen istek listenize ekleyin!

2-) Don't starve together

don't starve together

Bu oyunun dark bir teması bulunmakta. yine bir hayatta kalma teması var lakin bu sefer oksijene kıyasla 3 önemli değerimiz var. akıl sağlığımız, açlığımız ve canımız. her karakterin farklı değerler ve her karakterin farklı özellikleri bulunmakta.

don't starve together karakterleri

size önerim oyuna başlamadan önce karakter rehberlerini youtube kanalından izlemeniz ve bir kaç bilgi edinmeniz, çünkü oyunda yapacağınız yemekler, bazı yapacağınız eylemler var ve her karakterin kendine özgü sevdiği ve sevmediği yemekler, yaptığı ve yapamadığı hareketler bulunmakta. örneğin woddie karakteri ağaç kesmekte iyi, wendy'nin hayalet bir kardeşi var ve yanında gezdiriyor yaklaşık 600 canlı bu hayalet sizin için savaşabiliyor,wickerbottom adlı karakterimiz bir kütüphaneci ve elindeki kitap sayesinde çoğu bitkiyi büyütebiliyor. bu oyun cidden kalabalık çok eğlenceli oluyor. herkesin farklı bir karakter seçtiği bir dünya kurarsanız çok eğleneceğinize eminim. ama unutmayın, akıl sağlığınıza dikkat edin çünkü akıl sağlığınıza dikkat etmezseniz karakter deliriyor ve etrafta hayaletler çıkmaya başlıyor, hayaletler size saldırıyor ve ölüyorsunuz, ancak hayaletleri öldürürseniz de geri akıl sağlığı kazanıyorsunuz :3 eğer yukarıda bulunan karakter görselinin bulunduğu fotoğrafa tıklarsanız, karakter bilgilerinin bulunduğu siteye yönlendirilebilirsiniz. cidden keyifli, bir çok kez ölebilirsiniz sorun değil böyle böyle öğreniyorsunuz zaten oyunda pek çok mod var eğer sonsuz dünya seçerseniz ölüp tekrar dirilebiliyorsunuz. cidden eğlenceli ve keyifli bir oyun saatlerin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. steam'de bulunmakta ve  18,50tl. indirimde daha da düşebilir, hazır olun!.

3-) Terreria

terreria

Bu oyun piksel bir oyun ama o kadar şirin o kadar eğlenceli ki... çok farklı yaratıklar, çok farklı düşmanlar bulunmakta. bir sürü siah ve craft yapma olanağınız var. oyun yine dediğim gibi hayatta kalma temalı ve oyuna ilk girdiğinizde size yardımcı olacak rehberler bulunmakta, oyunlar hakkında çok detaylı bilgi vermek istemiyorum çünkü önerdiğim tüm oyunlar keşfetme ve deneyim odaklı. kendinizin girip görüp yaşayıp deneyim edinmeniz önerdiğim oyunları daha eğlenceli kılacaktır eminim.. terreria grafikleri ile ve karakter tasarımları ile beni cidden büyüledi, normalde piksel oyunlara karşı ön yargım vardı çünkü ben d aha çok yüksek grafikli oyunları seviyordum, realistik ve içine çeken ama terreria tüm ön yargılarımı kırdı diyebilirim, girince bırakamayacağınız türde bir oyun ve fiyatı da gerçekten uygun. steam'de bulunuyor ve 18tl. indirime girebileceğine inanıyorum steam indirim gününde. istek listenize eklemenizi öneririm :3.

4-) Night in the woods

night in the woods

Nights in the woods ana karakterimiz olan bir kedinin hikayesi, hikaye temalı olan bu oyun kullanıcıdan seçenenekler alarak ilerliyor, verilen reaksiyonları siz seçiyorsunuz ve hikaye buna göre şekilleniyor. karar alma temalı gelişen bu hikaye bazlı oyunun grafiklerini ve seslerini o kadar çok seveceksiniz ki, gerçekten çok güzel bir yapım olmuş. macera temalı ve macera arayan bir ana karakter kedimiz bulunmakta. onun hayatına 3.şahıstan bakarak onun eylemlerini kontrol ediyoruz, konuşacağı diyalogları seçiyoruz, ve onun adına karar verecek hikayeyi ilerletmeye çalışıyoruz. oyundan çok derin bir hikaye barındırıyor, büyümek, değişmek, doğduğun yere geri dönmek ve bazı duyguları dibine kadar yaşarken bazı duygulardan kaçmak. oyun bunları konu alıyor, değişim, değişimden korkmak ama yine de değişmek istemek.

oynarken aynı zamanda bir film izliyormuş gibi hissettiren bu oyunu kesinlikle öneriyorum, steam'de ve epic game'de mevcut. 30tl steamde, epicte ise bir aralar ücretsiz verilmişti ancak şuan 33tl. görsele tıklayarak epic sayfasına yönlendirilebilirsiniz. gerçekten güzel bir oyun, önerilir.

5-) Raft

raft

Raft'ta bugün önerdiğim diğer oyunlar gibi hayatta kalma temalı bir oyunumuz lakin bu sefer karada değil, denizde hayatta kalmaya çalışıyoruz :3. denizden malzemeler toplayıp craftlayıp gemimizi büyütüyor su ve yemek yapıyor, ve ip uçları toplayarak adaları keşfediyoruz. raft sonlu bir oyun son ip ucunu bulup oyunun sonuna geliyorsunuz lakin son zamanlarda bir update bekliyoruz, yeni haritalar yüklendikçe bizler de yeni maceralara yelken açacağız. oyunun pek çok modu bulunmakta, zor ve kolay modları var, ben arkadaşlınızla girmenizi öneririm çünkü gemi büyüdükçe idare etmesi de zorlaşıyor :3. gayet güzel ve eğlenceli bir oyun özellikle denize atlamak  ve denizden bir şeyler toparlamak, yeni adalar bulmak ve adaları keşfetmek cidden çok zevkli. önerilir! steam'de bulunuyor ve fiyatı 30tl. gerçekten güzel ve indirim günlerinde indirime girerse kaçırmamanız gereken bir oyun!. 

evet arkadaşlar bugün önerilerimin sonuna geldik eğer beğenirseniz farklı oyun temaları ile yine değişik oyunlar önermeye devam edebilirim ^-^ yorumlarda bana geribildirim vermeyi ve makaleyi beğendiyseniz arkadaşlarınızla da paylaşıp mutlu emojilere tıklamayı unutmayın! tekrar görüşmek üzere...