Migren İçin İşe Yarayan Çözümler

Migren tedavisi için her şeyi denediyseniz ve hiçbir şey işe yaramadıysa, sadece birkaç çare daha deneseniz  ne kaybedersiniz?

Migren İçin  İşe Yarayan Çözümler

Migren ağrıya o kadar şiddetli neden olabilir ki, yalnızca bunu deneyimlemiş olanlar gerçekten anlayabilir. Kurtulmak son derece zordur ve çoğu zaman geleneksel ilaçlar işe yaramaz.

Migren tedavisi için her şeyi denediyseniz ve hiçbir şey işe yaramadıysa, sadece birkaç çare daha deneseniz  ne kaybedersiniz?

% 100 doğal bir smoothie yapın

Genellikle migren ilaçlarının ağzınızda saatlerce kalan acı bir tadı vardır. İşte bu yüzden size bu lezzetli shake tarifini getiriyoruz. Migreninizi iyileştirmenin yanı sıra, vücudunuzun geri kalanı için çok faydalı olacaktır.

Yatağı değiştirin

Bir migren tam uyandığınızda size saldırıyorsa ve yataktan kalkana kadar sizi terk etmiyorsa, bu bir tesadüf değildir.  Yatak takımı  akrilik veya polyesterden yapıldığında, baş ağrıları da dahil olmak üzere alerjileri tetikleyen belirli bir tür gaz yayıyor olabilir.

Pencereler açık olarak sürün

Bazı otomobil iç kısımları, migren, stres ve uyuşukluğu tetikleyebilen ksilen, benzen ve aseton gibi gazlar yayar. Bu nedenle, hava sirkülasyonu ve gaz kaçışına izin vermek için pencereleri açmanızı öneririz.

Dişlerinin arasına bir kalem tut

Migren bize saldırdığında, çenemizi sıkma eğilimindeyiz ve bu da durumu daha da kötüleştiriyor. Çenenizin gevşemesi ve ağrının azalması için dişlerinizin arasına kalem yerleştirin.

Alnınıza bir muz kabuğu koyun

Temiz bir muz kabuğu alın ve üzerine biraz alkol sürün. Uzanın, alnınıza koyun, gazlı bezle bağlayın ve yarım saat orada bırakın. Kabuk, biriken toksinleri emecek ve migreni rahatlatacaktır. 

Elinizi başparmağınızın ve işaret parmağınızın buluştuğu yere bastırın

Bu, migreni hafifletmeye yardımcı olan bir akupunktur noktasıdır. Bu noktaya sertçe bastırmanız sizi rahatlatacak ve kan dolaşımınızı iyileştirecektir. Ayrıca bu noktaya masaj yapmayı veya hızlıca dokunmayı deneyin, sürtünme oluşturun.

 Bir migrenin, kendisini gerçekten istedikleri şeyle sınırlayan insanlarda bir tıkanıklık olarak ortaya çıktığına inanılıyor. Bunun nedeni bir başkası veya kendilerine inanmamaları olabilir. Bir migrenin ilk belirtilerini hissettiğinizde, "aşağı bakan köpek" ve "çocuk pozu" pozisyonlarını yansıtmak ve yapmak için zaman ayırın.