Melissa Teresa Vargas Abreu Türk Vatandaşlığına geçti

3 senedir Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımında pasör çaprazı olarak görev alanMelissa Teresa Vargas Abreu Türk Vatandaşlığına geçti Türk vatandaşlığına geçti. Küba milli takımından aldığı ceza nediyle 4 yıl men edilmişti yeni milli takımı merak ediliyordu

Melissa Teresa Vargas Abreu Türk Vatandaşlığına geçti

Fenerbahçe kadın voleybol takımında oynayan Melissa vargas Türk vatandaşlığına geçti 3 yıl önce Fenerbahçe'ye transfer olup 3 yıldır Türkiye Sultanlar Liginde boy gösteren ligimizin en önemli pasör çaprazlarından biri olan Vargas Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'IN takdimiyle T.C vatandaşlık belgesi yani kimliğini teslim aldı.

Normalde Küba'lı olan başarılı oyuncu aldığı ceza nedeniyle Küba milli takımından men edilmişti bu süreçte Sırp vatandaşı olacağı konuşulan Vargas Türk vatandaşlığını seçerek sadece Fenerbahçelileri değil Türk taraftarlarının hepsini sevindirdi.

Peki Melissa Vargas'ın aldığı ceza ne?

18 yaşında yaşadığı omuz sakatlığı geçiren ve ameliyat olan MELİSSA VARGAS'IN ailesi ve Küba Voleybol Federasyony arasında yaşanılan anlaşmazlıklar nedeniyle 4 yıl milli takımdan men cezası almıştır . Milli formayı ilk 13 yaşında giyen vargas geleceğin büyük yıldızlarından biri olmasının nedeniyle bu haberle birlikte başka milli takımlar ve vargas arasınd dedikodular ortaya çıkmıştır. Ama nihayet Vargas Filenin Sultanlarından biri oldu ve Ay Yıldızlı formayı terletecek.