Karbonatın Daha Önce Hiç Duymadığınız 7 Önemli Faydası

KARBONATIN FAYDALARI GÜNLÜK HAYATIMIZDA

Karbonatın Daha Önce Hiç Duymadığınız 7 Önemli Faydası
Karbonatın Faydaları

1: Yazın terlemeyi ve ter kokularını engeler.Karbonatı ve bir miktar sirkeyle karştırıp krem şekline getirin ve banyo çıkışı bu karışımı koltuk altına yada en çok terleyen bölgelere hafif bir şekilde masaj yaparak uygulayın . Bu karışımın etkisi bir kaç gün sürcektir ve derdorant kullanmak zorunda kalmıcaksınız .

2:Cildinize nefes aldırır Cildinizin pürüsüz olması ve nem kazanması  için  karbonat ve su karışımıyla yüzünüze masaj yapın yumuşak ve parlak bir cilde sahip olucaksınız  . Cildinizi çok iyi durulmayı unutmayınız .

3: Ağız bakımı için kulanın . bembeyaz dişlere sahip olmak isteyenler  karbonat kullanabilir .Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanıza karbonat sürerek tekrar fırçalayın  tuzla birleştirdinizde  dişlerinizde biriken zararlı madeleri temizler ve ağız tedavisine olumlu sonuçlar verir Bakterileri dezenfekten eden karbonat ağız kanserine engel olmaktadır .  

4:Daha temiz çamaşırlar için karbonat kullanın .Çamaşırlarınıza bir miktar deterjan bir miktar karbonat ekleyerk yıkıya bilirsiniz böylece çamaşırlarınız daha beyaz olur .

5:Kötü kokuları gidermede gene karbonat kulanımı önemlidir Elbise dolaplarına karbonat koyarsanız kötü kokulardan kolayca arınabilirsiniz bunun için ağzı açık kavonozu içine karbonat koyarak dolaba koyablirsniz .

6: Lavbo açmak adınada karbonat kullanabilirsniz .Tıkalı lavboları açmak için bir su bardağı kadar karbonatı  tıkalı lavboya dökeblirsiniz .Daha sonra bir bardak sirke ilave edebilirsizin. En son olarakta iki litre kaynar suyu lavboya ilave edebilirsizin .

7Halılardaki kötü kokular içinde karbonat iyi bir çözüm olcaktır .Bir iki avuç kadar karbonatı halının her yerine serpip 2 saat kadar bekleyin ve elektrik süpürgesiyle süpürün .Halıda kötü kokudan eser kalmamış olcaktır .