Kanada Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kanada gezinize hazır mısınız?

Kanada  Hakkında  Bilmeniz Gerekenler

Kanada'nın bilindiği adıyla Büyük Beyaz Kuzey, ister doğa aşığı, ister şehir sakini veya ikisinin arasında bir yerde  olun, tatil için harika bir yerdir. Devasa ülke, arayabileceğiniz her tür araziye sahiptir ve çok güzeldir. 16 UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı'na sahiptir, bu nedenle ziyaret edilecek heyecan verici yerlerden asla kaçmayacaksınız. Elbette Kanadalılar samimiyetleriyle tanınırlar ve bu itibarın bir nedeni vardır. 

Birçok insan Kanada'yı ziyaret etmek için en iyi zamanın ne olduğunu merak ediyor. Elbette soğuk havasıyla bilinmesinin bir nedeni var. Güzel havanın tadını çıkarmak ve yazın yoğun kalabalıktan kaçınmak için en iyisi Kanada'yı Eylül ve Kasım sonbahar aylarında ziyaret etmektir. Bu şekilde, muhteşem bitki örtüsünü de deneyimleyeceksiniz.

Calgary Stampede ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca, dünyanın en büyük rodeosu olan Calgary Stampede'yi yakalayabilmek için Temmuz ayında da ziyaret edebilirsiniz. Kovboy kültürünün hayranı olan herkes bu deneyimden kesinlikle keyif alacaktır.

Tabii ki, kışın doğa sporlarını sevenler için, daha soğuk aylarda ziyaret etmek kolaydır, çünkü burada kış çok uzun. Kayak için en iyi dağlardan ikisi Mont Tremblant ve Whistler'dır, ancak gezebileceğiniz daha pek çok dağ vardır.

Elbette soğuk hava, Kanadalıların zorlu kış aylarında doymalarını sağlamak için yıllar boyunca lezzetli ve sıcak yemekler bulmak zorunda kaldıkları anlamına geliyor. Günümüzde, özellikle British Columbia'da yaygın olan hareketli yemek kamyonu sahnesinde çok sayıda lezzetli Kanada yemeği deneyimleyebilirsiniz.

Öyleyse ne yemelisiniz? Patates kızartması, lor peyniri, eritilmiş peynir ve sosdan oluşan inanılmaz bir yemek olan poutine'i denediğinizden emin olun.  

British Columbia’nın en büyük şehri Vancouver mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Nefes kesici manzaralarla gerçekten oradaki en havalı şehirlerden biridir.

body of water under white cloudy sky

Toronto, dünyadaki en çeşitli şehirlerden biri olduğu için ziyaret edilecek başka bir harika şehirdir. Burada yaşayanların yarısından fazlası Kanada dışında doğmuş 140'tan fazla dil konuşulmaktadır.

Quebec City’nin kültürü Avrupa, Kuzey Amerika ve Kanada’nın unsurlarını içerir. Sakinlerinin çoğu Fransızca konuşuyor ve burada nefes kesici bir mimari bulacaksınız.

Montreal

Montreal, Quebec eyaletindeki en büyük şehirdir ve güzel binaları ile klasik bir büyük metropoldür. Saint Lawrence Nehri'ndeki bir adada yer alan bu güzel şehir, ziyaret edilecek çok sayıda müze ve kültürel alana sahiptir.