Japonya'nın 'İntihar Ormanı ''Aokigahara''

Aokigahara'nın intihar oranları ile ilgili tatistikler, kısmen ormanın o kadar gür ki bazı cesetlerin yıllarca keşfedilmeden gidebileceği veya sonsuza dek kaybolabileceği için farklılık gösteriyor. Bununla birlikte, bazı tahminler, yılda 100 kadar insanın orada intihar ettiğini iddia ediyor.

JAPONYA UZUN BİR İNTİHAR GELENEĞİNE SAHİPTİR.

Kendi kendine ölüm, bu ulusta diğerlerinde olduğu gibi aynı damgayı taşımaz. Bir samurayın onurlu olduğu düşünülen intihar töreni olan Seppuku, Japonya'nın feodal dönemine kadar uzanır. Ve uygulama artık norm olmasa da, bir iz bıraktı. "Neden İnsanlar İntihar Ediyor?" Kitabının yazarı Yoshinori Cho, "Seppuku kültürünün kalıntıları, bugün intiharın sorumluluk almanın bir yolu olarak görülmesi şeklinde görülebilir" dedi. ve Kanagawa, Kawasaki'deki Teikyo Üniversitesi'nde psikiyatri bölümü müdürü.


JAPONYA DÜNYANIN EN YÜKSEK İNTİHAR ORANLARINDAN BİRİNE SAHİPTİR.

2008 küresel mali krizi işleri daha da kötüleştirdi ve Ocak 2009'da bir önceki yıla göre yüzde 15 artışla 2.645 intihara neden oldu. Rakamlar, Japonya'nın mali yılının sonu olan Mart'ta zirveye ulaştı. 2011 yılında, intihar önleme yardım hattının yönetici müdürü Japan Times'a şunları söyledi: “Arayanlar, intiharı düşünmenin nedeni olarak en çok akıl sağlığı ve aile sorunlarını gösteriyor. Ancak bunun arkasında mali sorunlar veya işlerini kaybetme gibi başka sorunlar var. "

Ağaç ip ile asma. İkincisinin, genellikle aşırı dozda ilaçla zehirlenme olduğu söyleniyor.

BU KARANLIK GELENEĞİ POPÜLER YAPAN BİRŞEYLER VAR

1960 yılında Japon yazar Seichō Matsumoto, kalbi kırık bir sevgilinin hayatını sona erdirmek için Ağaçlar Denizine çekildiği trajik romanı Kuroi Jukai'yi yayınladı. Bu romantik görüntü, Japon kültürü üzerinde ufuk açıcı ve uğursuz bir etki olduğunu kanıtladı. Ayrıca, bu hikâyeye de girildi: Aokigahara'yı "ölmek için mükemmel bir yer" olarak adlandıran The Complete Suicide Manual. Kitap, çeşitli İntihar Ormanı ziyaretçilerinin terk edilmiş mülkleri arasında bulundu.