Her Gün Siyah Çay İçerseniz Vücudunuza Ne Olur?

Siyah çay ile  ilgili  biraz araştırma yaptık ve bu özel tür çayı içmenin  faydalarından bazılarını ve birkaç potansiyel riski derledik.

Her Gün Siyah Çay İçerseniz Vücudunuza Ne Olur?

Siyah çay aslında siyah değildir. Çin'de bu çay renginden dolayı “kırmızı çay” olarak anılır. Ve her gün içmenin sağlık açısından birçok faydası olabilir. Hatta bazı insanlar, benzer kafein içeriği nedeniyle onu kahveye alternatif olarak kullanıyor. Ancak günde çok fazla fincan içerseniz  bazı riskler de olabilir.

Siyah çay ile  ilgili  biraz araştırma yaptık ve bu özel tür çayı içmenin  faydalarından bazılarını ve birkaç potansiyel riski derledik.

Kan basıncını düşürebilir

Dünya nüfusunun% 26'sının yüksek tansiyona sahip olduğu tahmin edilmektedir ve bu bazı ciddi sorunlara yol açabilir. Etki küçük olsa da, araştırmalar düzenli olarak siyah çay içmenin bunu azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Siyah çay kolesterole yardımcı olabilir

Her 3 yetişkinden biri yüksek kolesterole sahiptir. Ancak erkekler genellikle kadınlardan daha yüksek risk altındadır. Araştırmacılar, diyetinize siyah çayın dahil edilmesinin kolesterol seviyenizi önemli miktarda düşürebileceğini keşfettiler.

Çürüklerle savaşabilir

Çay, genel olarak, genel ağız sağlığına çeşitli faydalar sağlayabilir. Ancak özellikle siyah çayın, boşluklara neden olan bakterileri öldüren bileşikler içerdiği bulundu.

Siyah çay diyabetin önlenmesine yardımcı olabilir

Yaklaşık 422 milyon insan şeker hastalığından muzdariptir. Tip 2, teşhis edilen tüm vakaların yaklaşık% 90-95'ini oluşturur, ancak siyah çay tüketiminin kanınızdaki şeker miktarını azaltabileceği ve sonuç olarak bu hastalığa yakalanma şansınızı azaltabileceği bulunmuştur.

Siyah çay baş ağrısına neden olabilir

Her gün çok miktarda siyah çay içmek yan etkilere neden olabilir. Bazıları baş ağrısı, migren ve sinirliliktir. Bunların hepsi yüksek kafein içeriğinden kaynaklanıyor.

Aynı zamanda endişe ve uyku zorluğuna da neden olabilir

Size bir enerji artışı sağlasa da, siyah çaydan aşırı tüketilen kafein, endişe ve stres seviyenizin yükselmesine katkıda bulunabilir. Ayrıca uyku döngünüzü bozabilir ve uykuya dalma yeteneğinizi etkileyebilir.

Her gün çay içer misiniz? En sevdiğiniz tür nedir? Sıcak çayı mı yoksa buzlu çayı mı tercih edersiniz?