Her Gün 1 Nar Yerseniz Vücudunuza Ne Olabilir?

Kapsamlı bir araştırma yaptık  ve narın vücudunuzu ve genel sağlığınızı etkileyebileceği 6 faydalı yol bulduk.

Her Gün 1 Nar Yerseniz Vücudunuza Ne Olabilir?

Narların gribe karşı bir koruma olmaktan ciddi hastalıklarla savaşmaya kadar, vücudumuzun büyük koruyucusu olduğu kanıtlanmıştır. Antioksidanlar açısından zengindirler ve bu yüzden bize ağrı ve iltihaplanmaya neden olan birçok davetsiz misafirle savaşabilirler. İnternette birçok faydadan bahsedilse de, bilim adamları tarafından sadece birkaçı kanıtlanmıştır.

Kapsamlı bir araştırma yaptık  ve narın vücudunuzu ve genel sağlığınızı etkileyebileceği yolları bulduk.

 Virüsleri ve mevsimsel gribi uzak tutabilir

Nar suyu, tohumları ve hatta kabukları ile vücudunuzu patojenlerden koruyabilir. Özellikle meyve suyu, ağız boşluklarını koruyarak sizi enfekte yiyeceklerden virüs çekmekten koruyabilir. Ayrıca harika bir C Vitamini kaynağı olan meyve özünün yaygın gribe karşı büyük koruma sağladığı görülmüştür.

Yüksek tansiyonu düşürebilir

Narın antioksidan özelliklerinin hipertansiyonu ve yüksek tansiyonu başarılı bir şekilde düşürdüğü bulunmuştur. Yapılan bir araştırma, bunlardan muzdarip olanların sonuçları görmeye başlamak için günde en az 240 ml tüketmeleri gerektiğini göstermiştir. Ayrıca nar suyunun şeker eklenmemiş% 100 doğal olduğundan emin olmaları gerekir.

Narın tansiyona yardımcı olmasının bir başka yolu da potasyumdur.  Nar, kemiklerimizin sağlığını ve kalbimizin işlevini korumaya yardımcı olan  potasyum içerir.

Sindirim sorunlarını iyileştirebilir

Crohn hastalığı ile mücadele eden insanlar, diğer şeylerin yanı sıra iştah azalmasına ve kilo kaybına neden olan mide problemlerine çok aşinadır. Bunun nedeni midede ciddi iltihaplanma ile sonuçlanan bakteri birikmesidir. Pek çok çalışmanın faydalı bulduğu çözümlerden biri de nar tüketimidir. Meyvenin özü, tüm acıya neden olan bakterilere karşı iyi bir savunucu ve saldırgan gibi görünüyor.

Hafızanızı güçlendirebilir, özellikle Alzheimer'la savaşanlarda

Bu, Dr. Hartman’ın kalp ameliyatı geçirecek hastalara nar hapları verdiği çalışmalarının sonucuydu. İlk hap ameliyattan bir hafta önce, ikincisi ise 6 hafta sonra verildi. Hastalar hafızalarının% 100 bozulmamış ve hatta öncekinden daha iyi olduğunu fark ettiler. Öte yandan, hapları almayan hastalarda ameliyat sonrası beklenen hafıza kaybı yaşandı.

Dr. Hartman, hapların beyinde daha fazla nöron oluşturmaya yardımcı olduğuna dair bazı kanıtları olduğunu söyleyerek daha da ileri gitti. Bu, Alzheimer'ın tedavisini bulduğu anlamına gelmez. Basitçe, genç yaştan itibaren nar tüketmenin inanılmaz faydaları olabileceği anlamına gelir.

Diyabetin etkilerini dengeleyebilir

Diyabete bağlı yüksek şeker seviyelerinin sadece günlük nar yemekle kontrol edilebileceği bulunmuştur. Bu meyveler, diyabetin ana nedeni olan oksidatif stresi azaltabilir. Ayrıca, kötü kolesterolü de düşürerek, nispeten düşük kan şekeri seviyesinin korunmasına yardımcı olurlar.

Ancak şeker hastalarının günlük nar alımlarına çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Günün sonunda çok az miktarda tüketmeleri gereken şeker olan şeker içerir.

Kemik sağlığını iyileştirir ve artritten kaynaklanan ağrıyı azaltır

2011 yılında yapılan bir çalışmada, nar çekirdeği yağının eklem hassasiyetini hafifletebileceği bulundu. Dahası, bilim adamları, meyvenin antioksidanlarının artritle nasıl başarılı bir şekilde savaşabildiğini gösteren önemli kanıtlar buldular. Sadece bu değil, aynı zamanda kemik gücünü ve işlevini artırmak için herkes tarafından kullanılabilir.

Bu, katılımcılara günlük 200 ml nar suyunun verildiği bir 2016 çalışmasında daha da kanıtlandı. 6 hafta sonra denekler kemik sertliklerinin azaldığını ve fiziksel fonksiyonlarının arttığını fark ettiler.