Ek Gelir İçin Yapılabilecekler

Bu makalemde sizin için 4 farklı ek gelir elde edebileceğiniz yöntemleri derledim. Kısaca kripto paralar ile alım-satım yapmak, stok fotoğraf çekip satmak, logo tasarlayıp ilgili sitelerde satış yapmak ve broşür/katalog dağıtmak. İşin sonunda tamamen olayın tamamen sizin girişimciliğinize ve yenilikçiliğinize kaldığını unutmayın, ve tek gelir kaynağı değil ek/pasif gelir kaynağı olduğunu unutmamak bu taktikler ile hayat geçirilmez.

Ek Gelir İçin Yapılabilecekler
Ek Gelir İçin Yapılabilecekler
Ek Gelir İçin Yapılabilecekler
Ek Gelir İçin Yapılabilecekler
Ek Gelir İçin Yapılabilecekler
Ek Gelir İçin Yapılabilecekler

Basit İşlerle Küçük Paralar Kazanmak

         Öncelikle burda yazdıklarımı gelir kaynağı olarak değil harçlık olarak görmeniz sizin için daha faydalı çünkü hayatınızı böyle küçük paralarla devam ettiremezsiniz şimdi madde madde taktiklere geçelim.
   
          1- Kripto para al-sat yapmak. Bu aralar popüler olan şeylerden biri, Bitcoin ile başlayan bu macera günümüzde altcoin olarak adlandırılan farklı coinler ile devam etmektedir ama burda dikkat etmeniz gereken husus kazanmak kadar kaybetmekte kolaydır. Bu yüzden özellikle ilk başladığınız zamanlarda küçük paralar ile denemeniz ve kulaktan dolma bilgiler ile değil analiz yaparak profesyonel kişilerden yardım alarak al-sat yapmanız. Burdaki bir diğer husus ise çok paran varsa çok para kazanırsın.
 

          2- Stok fotoğraf satmak. Fotoğrafçılığa ilginiz varsa bu madde tam size göre. Çeşitli sitelerde çeşitli fotoğrafları satabilirsiniz. Akıllardaki soru ise "Bunun için kamera mı alacağım kardeşim" tabiki ilk başlarda hemen gidin kamera alın demiyorum. Kamerası iyi bir telefonunuzun olması ortalama 100 fotoğraflık bir portfolyo ile aylık 15-30 dolar kazanç elde edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ise hangi türde fotoğraflar çekeceğiniz. Her telden fotoğraflar yüklemek yerine örneğin hem ulaşılması kolay hemde basit teknikler ile çekilebilecek manzara fotoğrafları. Veya fazla popüler olmayan ama ilgi görebilecek farklı konular, tamamen sizin yaratılıcığınıza kalmış bir konu.


          3- Logo Tasarımcılığı.Son dönemlerde popüler olan bir ek gelir kaynağı daha, ne kadar basit görünse bile burdan ciddi paralar kazananlar var. Tabiki her önüne gelenin yapacağı bir iş değil insanlar bunun için grafik tasarım okullarından eğitim alıyor. Bizim hedefimiz YouTube'dan izleyerek öğrenebileceğiniz giriş seviyesindeki logolar. Logo başına 10 ila 50 TL arası ücret alabilirsiniz. Tamamen sizin yeteneğinize ve yaratıcılığınıza kalmış birşey.


          4- Broşür/Katalog dağıtmak. Özellikle öğrenciler için çok güzel bir harçlık kazanma yönetmidir. Anlaşacağınız marketler, şirketler, restoranlar, kafelerden aldığınız ortalama 1000 broşürü kişilere/mekanlara apartman girişlerine dağıtarak günlük 100-150 TL arası kazanç sağlayabilirsiniz. Burda iş bulmak zor görünse de herhangi bir markete girip sorarak belirli günlerde bu işi yapabilirsiniz.