Dünyanın en zor hapishanesi ''Madagascar''

Madagaskar: Haksız, aşırı ve uzun süreli duruşma öncesi tutukluluk, binlerce kişiyi hayatı tehdit eden hapishane koşullarında tutuluyor.Burda hayatta kalmak nerdeyse P En fakir insanlar, çeşitli nedenlerden ötürü duruşma öncesi gözaltına alınma olasılığı en yüksek olanlardır. Her şeyden önce, çünkü tutuklandıkları küçük suçlar yoksullukla bağlantılı.

  • Madagaskar hapishanelerinde 2017'de 52 tutuklu öldü
    Çocuklar ve kadınlar da dahil olmak üzere birçok duruşma öncesi tutuklu, küçük hırsızlık gibi küçük suçlardan dolayı uzun süre gözaltında tutuldu
    Korkunç gözaltı koşulları, zalimane, insanlık dışı veya aşağılayıcı muameleye maruz kalıyorlar.
  • Uluslararası Af Örgütü, Madagaskar hapishanelerinde herhangi bir suçtan suçlu bulunmayanların korkunç koşullar nedeniyle ölmekte olduğunu, Malagas makamlarının aşırı mahkeme öncesi tutukluluk uygulamalarının toplumdaki en fakir insanlara nasıl zarar verdiğini vurgulayan bir rapor yayınladığını söyledi. . Örgüt, yalnızca 2017 yılında Madagaskar hapishanelerinde ölen 129 tutukludan 52'sinin duruşma öncesi tutuklu olduğunu belgeledi.
  • Yoksul olduğu için cezalandırıldı: Madagaskar'da haksız, aşırı ve uzun süreli tutukluluk raporu, 11.000'den fazla kişinin keyfi olarak genellikle yıllarca süren mahkeme öncesi gözaltına alındığı ülke çapında dokuz hapishaneye yapılan ziyaretlere dayanıyor. Bu, yiyecek ve tıbbi bakım eksikliği ve hijyenik olmayan tesislerle birleştiğinde, gözaltına alınanların sağlığına zarar veren ve hayatlarını riske atan aşırı kalabalıklaşmaya neden oldu.