Covid: Araştırmacılar yemek sırasında kendinizi korumak için bir burun maskesi tasarladı

Meksika'da, Covid-19 ile bağlantılı kontaminasyonu inceleyen bir araştırma ekibi, yeni bir tür maske ortaya çıkardı.

Covid: Araştırmacılar yemek sırasında kendinizi korumak için bir burun maskesi tasarladı

Meksika'da, Covid-19 ile bağlantılı kontaminasyonu inceleyen bir araştırma ekibi, yeni bir tür maske ortaya çıkardı. Bu sefer, virüse karşı daha iyi korunma için bilim adamlarının yemeklerle birlikte giymelerini önerdikleri bir burun maskesi.

Reuters tarafından açıklanan ve Amerikan medyası CBS News tarafından Twitter'da yayınlanan 30 saniyelik küçük video (aşağıda) sosyal ağlarda hızla yayıldı. Etkili olduğu kadar bu burun maskesinin de kullanıcıya biraz özel bir tarz verdiği görünüyor.

Ve fikir son zamanlarda video sayesinde çok fazla konuşulurken, maske daha uzun süredir ortalıkta görünüyor. İngiliz bağımsız medyasında yer alan bu makaleye göre, bu fikri ilk olarak Mart 2020'de koronavirüse bağlı kontaminasyonu sınırlandırmak için öneren Şangay merkezli bir göğüs hastalıkları uzmanı olan Dr Jiang Jinjun gibi görünüyor.

Araştırmacılara göre ,  riskleri sınırlarken meslektaşlarınız ve akrabalarınızla yemek yediğiniz zamanlar için bu burun maskesini her zaman klasik maske altında bulundurmalısınız. Meraklılar için, aşağıda maskenin küçük bir gösterimini bulacaksınız.