Covid-19 Virüsünden Korunma Yöntemleri

Ülkemizde artan vaka sayıları ile birlikte koronavirüs konusunda ne kadar bilinçsiz olduğumuzu farketmişsinizdir. Peki koronavirüsden nasıl korunacağız? Neler yapmamız gerek? Hangi önlemleri almalıyız? Hepsi yazımızda.

Covid-19 Virüsünden Korunma Yöntemleri

Bu yazımızda ülkemizde yaygın olarak görünen Covid-19 virüsünden korunma yöntemlerini açıklayacağız.

Sizinde bildiğiniz gibi son dönemlerde ülkemizde vaka sayısı bir hayli arttı. Peki Covid-19 virüsünden korunmak için neler yapmalıyız?

Öncelikle reklamlarda da sıklıkla gördüğümüz maddelerden birisi olan, ellerimizi sık sık sabun ve alkol bazlı dezenfektanlar ile dezenfekte etmeliyiz. Peki bu yeterli mi? Tabikide bu kadarla kalmıyor. Mümkün olduğunca kendimizi evde izole etmeli, sokağa zorunda kalmadıkça çıkmamalı mecburen çıkacaksak maskemizi mutlaka takmalı ve sosyal mesafeye dikkat etmeliyiz. Burda bahsedilen maske ince bez maskelerden değil tıbbi maskelerdendir.Unutmayınız ki ince bez maskeler sizi virüsten korumak için yeterli olmayacaktır. Ellerimizi yıkadık maskemizi taktık peki şimdi ne yapacağız? Sıradaki unutmamanız gereken kurallardan birisi ise öksürürken ve hapşırırken mutlaka bir mendile eğer yoksa dirseğimizin iç kısmını kullanmalıyız. Ateş, öksürük, boğaz ağrısı veya çeşitli koronavirüs belirtilerini yaşıyorsanız mutlaka tıbbi bir yardım alınız. Bu belirtileri gösteriyorsanız sokağa çıkmayınız. 

Umarım en kısa sürede bu pandemiyi atlatır normal yaşantımıza kaldığımız yerden devam ederiz diyor ve yazımı burada sonlandırıyorum. Okuduğunuz için teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.