Astral Seyahat

Astral seyahat hakkında...

Astral Seyahat

Yapabilmek için çok uzun bir süre uğraşılması gerekilen hadise, ilk evresi meditasyondur. Yani ruhu tanıma ve rahatlatma sonra eğitilerek astral seyahat yapılabilir ama kolay bir evrim değildir. Astral seyahat ulaşılabilecek en son noktalardandır, bedeni ruhtan ayırarak ruhun istediği yere gitmesidir. Aslında herkes bir nevi bilinçsizce yapar, biryerden düşermişçesine hissine kapılarak uynamak bunun göstergesidir, ama uyku halinde olduğundan bilinçsiz olarak yaparız ve yaşadıklarımız bir nevi rüya gibi gelir. Aanıldığının aksine bilinçsizce yapılan astral seyahatler sadece uyku halindeyken gerçekleşmez. Uyanık durumdayken de yaşanabilir. Size 2-3 dakika gibi gelen ve astral bedeninizin fiziksel bedeninizden ayrı olduğu zaman dilimi gerçekte 15-20 dakikaya veya daha fazlasına ulaşabilir. Kendinize geldiğinizde, yani fiziksel ve astral bedeniniz yeniden birleştiğinde sudan çıkmış balık gibi hissediyorsunuz kendinizi.

Çok iyi bir konsantrasyonla ruhunuzu bedeninizin dışına taşır ve bir enerji olarak bedeninizin dışında hareket edersiniz. Kontrolünüzü-enerjinizi kaybetme tehlikesi de vardır ve dikkatli olmazsanız geri dönüşü olmayan bir gidiş olabilir.

astral seyahat; dharma ansiklopedisinde şu şekilde tanımlanmıştır; teozofide ve okültizmde, kimilerinin "esiri beden kimilerinin de astral beden adını verdikleri seyyal maddelerden oluşan bedenin, fizik bedenden geçici olarak ayrılıp başka mekanlarda dolaşmasıdır. "