Alkol satan markete ceza kesen polis: "Yazılı tebligat yok ama haberlerde söylendi"

Yasalara göre kanunsuz emir vermek ve uygulamak suçtur. Yani "BANA SÖZLÜ EMİR VERİLDİ BEN UYGULADIM" ifadesi görevli memuru kurtaramaz. İşyerinin avukatları bu işlemi yapan memurlar hakkında suç duyurusunda bulunsa, memur arkadaşlar acaba kendilerini nasıl savunacak?

Bu kararı verenler ve bu cezayı uygulayanlar hakkında görevi kötüye kullanma memuriyeti kötüye kullanmadan, kim olduğundan bağımsız olarak haklarında dava açılması gerekir. Bugün değilse yarın. hukukun olmadığı adaletin olmadığı yerde keyfiyetin olduğu yerde anarşi başlar.

O tutanakları tutan polis memurları korkunç tazminatlarla karşı karşıya kalabilir. hiçbir yerde yazılı olmayan suçtan zincir market yüzbinlerce tl zarara uğratılıyor. Hadi gariban bakkallar mahkemeye vermekle falan uğraşmaz da zincir marketlerin avukat ordusu vardır muhtemelen bunlarla uğraşırlar.

Tehdit gibi algılanmasın, "televizyonda gördüm" diyerek hukuksuz işlem yapıyorsan sonucuna katlanmalısın.

Bu tam kapanma pandemi için değil, bildiğin başka şeylerin habercisi. Aklıma hiç iyi şeyler gelmiyor.Alkolle ilgili yasağın muammalı durumu, bir yasak, bir değil.Sonra polislerin görüntülerinin alınması yasağı.. hayırdır ya? rejim mi değişecek sabaha?

Bugün bir kaç hukukçuyu izledim televizyonda. Anladığım kadarıyla alkol satışıyla ilgili bir ifade genelgede yok. Sadece tekel bayilerine açık olması için bir istisna verilmemiş. Hal böyle olunca zincir marketler satışa devam ettiler.

Hiç kimse insanların temel hak ve özgürlüklerini kısıtlayamaz. Buna alışmayacağız bizleri haklarımızdan mahrum kalmaya alıştıramayacaklar. İsteyen alkolünü içecek bu ülkede. Daha önemli sorunları olan mesela yeterli aşısı olmayan ülkede kafayı insanların alkolüyle bozanlar da gerçek sorunlarla ilgilenmeye başlarlar böylece.