Katlanabilir iPhone'da Apple LG Ortaklığı

Amerika merkezli teknoloji şirketi Apple tekrardan katlanabilir iPhone modeli ile tekrardan konuşulmaya başlandı. Şirket bu sefer LG işbirliği ile olacak ekran ile gündemde.

Katlanabilir iPhone'da Apple LG Ortaklığı
Katlanabilir iPhone'da Apple LG Ortaklığı
Katlanabilir iPhone'da Apple LG Ortaklığı

Apple'ın katlanabilir iPhone modeli son olarak Samsung Galaxy Z Flip benzeri dikey katlanabilir yapıda olması ve Apple Pencil desteği sağlayacak olması ile gündeme gelmişti.

Halihazırda geliştirme aşamasında olan katlanabilir modelin elbette en önemli ve dikkat çekici yeri ekranı olacak. İşte bu katlanabilir ekran için Apple’a LG Display şirketinin yardım ettiği ortaya çıktı. Bu haberle birlikte telefonun ekranını LG Display’in üreteceği gözüküyor. 

Telefon vb cihazların ekranlarında öncü firmalardan biri olan  LG Display dünyanın en gelişmiş panel sistemleri üzerinde AR-GE çalışmaları yürütüyor. Ayrıca Apple tek bir şirketle de çalışmıyor. Katlanabilir OLED panel konusunda Samsung Display‘den de örnek paneller aldığı ve bu panelleri test ediyor.  Bu haberler gösteriyor ki Apple yeni iPhone modeli öncesinde bulabileceği en iyi katlanabilir panelleri arıyor.  Şu anda ise en gelişmiş ekran panelleri bu konuda tecrübeli olan Samsung tarafında. Apple'ın hangisini tercih edeceği yaptığı testler sonucunda ortaya çıkacak.

Katlanabilir IPhone Geliyor! Tıkla, detayları öğren.