37 Yaşındaki Alex Lewis Üşütmeden Sonra Uzuvlarını Kaybetti

Altı yıl önce İngiltere, Hampshire'dan 37 yaşındaki Alex Lewis, ortağı Lucy bir barda çalışırken küçük oğlu Sam'e bakan bir evde oturan bir babaydı. Nezle olduğunda, onu gripten başka bir şey olarak görmezden geldi. Ancak yaşamı tehdit eden bir hastalık olduğu ortaya çıktı - ona kan zehirlenmesi ve çoklu organ yetmezliği veren streptokok enfeksiyonu bulaştı halk dilinde et yiyen virüs olarak bilinir.

  • Alex, bu bakteriyel enfeksiyona çok nadir tepki verecek kadar talihsizdi. Alex, yakın tarihli İngiliz televizyon belgeseli Body Bizarre'da "Hepimiz boğazımızda streptococcus A taşıyoruz" diyor,
  • Ancak milyonda bir toksik şoku tetikleyecek ve sepsise yol açacak şekilde tepki veriyor. Yaklaşık 10 milyon kişiden biri ve o bendim. "
  • Alex'e sadece% 3 oranında hayatta kalma şansı verildi, ancak ödenmesi gereken ağır bir bedel olsa da mucizevi bir şekilde bakteri yayılması durdu. Her iki kolu ve bacağı kesilmek zorunda kaldı ve yüzünün bir kısmı enfeksiyon tarafından yenildi. Sol kolunun güdük kısmına (evcil hayvan mikroçiplerinde kullanılan teknolojinin aynısı) yerleştirilen bir mikroçip, evinin ön kapısını ve arabasının kapısını açmasını sağladığı için ona bağımsızlığının bir kısmını geri veriyor.
  • Alex, ortağıyla birlikte, ona verecekleri hareketlilik açısından hayatını değiştirecek olan eklemli bilgisayarlı protez bacaklar için ihtiyaç duyacağı 180.000 Sterlin'i toplamak için bir hayırsever vakıf fonu kurdu. . Alex artık protez kullandığı için uzuvlarını kaybetmekle başa çıkabildi, ancak yüzdeki şekil bozukluğu ile başa çıkmak daha zordu
  • Şöyle hatırlıyor: “İlk cilt grefti aldığımda, ağzımın yaklaşık 1p jeton [ABD parasıyla yaklaşık 1 sent] boyutuna küçülmesine neden oldu. Oğlumun bunu anlaması ve kabul etmesi çok zordu ve yanıma gelip beni kucaklamak konusunda isteksizdi. Kısaca da olsa onunla olan bağını kaybetmek korkunçtu. " Yüz rekonstrüksiyon ameliyatından sonra, Alex dudaklarına gerçekçi bir doğal görünümlü renk vermek için dudaklarına dövme yaptırdı ve sonuçlardan çok memnun. "İlk ameliyattan bugüne kadar yarattığı fark inanılmaz," diyor, geçirdiği her şey hakkında son derece olumlu kalarak. Dayanmam gerekenden çok daha kötüleriyle yaşayan insanlar var. Ve bir aile olarak artık daha güçlüyüz. "